Owym glonem jest spirulina :)
Spirulina jest prostym jednokomórkowym organizmem. Spirulina pochodzi z zielonych alg (cyjanobakterii) z rodzaju Arthrospira należących do rzędu Oscillatoriales. Jej wspaniałą właściwością jest to, że wzmacnia odporność 20 razy mocniej niż aloes. Algi są bardzo dobrze przyswajalne przez nasz organizm. Porównując: 1 g Spiruliny zawiera tyle wartości odżywczych, co 1 kg warzyw (!). Spirulina normalizuje poziom cholesterolu we krwi. Poprawia wzrok, stan włosów i paznokci.
Co zawiera spirulina?
* Białka- aż 70%
* Witaminy- spirulina zawiera 20 razy więcej karotenu niż marchew. W jej skład wchodzą również: witamina B12, witamina B1, witamina B2, witamina B6, inozytol, kwas nikotynowy (niacyny), kwas foliowy, kwas pantotenowy, biotyna i witamina E (tokoferol).
* Makro i mikroelementy- wapń, magnez, żelazo, fosfor, potas, sód, cynk, selen, chrom, lit, mangan i inne;
* Nienasycone kwasy tłuszczowe
* Chlorofil - Ma niezwykle korzystny wpływ na organizm – oczyszcza z trujących metali ciężkich;
Jak stosować spirulinę?
Stosowanie wewnętrzne
1 raz dziennie 1,5g (płaska łyżeczka) przed lub w trakcie posiłku.
Nie wolno przekraczać dozwolonej dawki ze względu na to, że przekroczenie dziennej dawki witaminy A jest szkodliwe dla organizmm - 1 łyżeczka spiruliny dziennie dostarcza 95% dziennego zapotrzebowania na tą witaminę. Spirulina jedzona regularnie oczyszcza, wzmacnia i uodparnia organizm.
Spirulina na skórę
Spirulina poprawia ukrwienie skóry, reguluje pracę gruczołów łojowych (pomocna jest w walce z trądzikiem) i poprawia koloryt skóry. Spirulina ma również właściwości uelastyczniające i zapobiega powstawaniu czerwonych pajączków. Pomaga też ściągać pory i maksymalnie odżywić skórę. Ma właściwości odmładzające i antycellulitowe.
Można wykonywać maseczki ze spiruliny.
1. Sama spirulina - 2 łyżeczki spiruliny nalezy wyieszać z wodą lub hydrolatem, aby otrzymać gęstą pastę, łatwą do nałożenia na twarz. Nałożyć na twarz, szyję i dekolt. Zmyć letnią wodą po 20 min.
2. Spirulina + kefir - 1 łyżeczkę Spiruliny wymieszać z 1 łyżeczką miarową kefiru lub jogurtu naturalnego. Składniki rozrobić w wodzie mineralnej niegazowanej tak, aby powstała konsystencja gęstej papki. Nałożyć na twarz, szyję i dekolt. Zmyć letnią wodą po około 20 minutach.
3.Inne dodatki - Do przygotowania maski możemy prócz spiruliny dodawać różne półprodukty- witaminy, glinkę, kremy. Ważne, by nakładać maskę na oczyszczoną twarz.
Co powoduje spirulina i dlaczego warto ją stosować?
- intensywnie nawilża wysuszoną i zmęczoną skórę całego ciała
- mocno odżywia i ujędrnia
- poprawia wygląd i koloryt skóry- poprzez poprawę krążenia
- pomaga zlikwidować trądzik oraz zmiany skórne spowodowane trądzikiem
- likwiduje niepożądane wypryski przebarwienia oraz zaczerwienienia
- przynosi ukojenie popękanej i łuszczącej się skórze
- wspomaga likwidację cellulitu
- oczyszcza organizm z toksyn
- odmładza, działa przeciwzmarszczkowo
- poprawia napięcie naskórka oraz stymuluje proces jego odnowy
- reguluje wydzielanie sebum oraz wyraźnie zmniejsza przetłuszczanie się skóry
- hamuje rozwój bakterii zmniejszając skłonność do powstawania ropnych zmian
- dostarcza wiele witamin, mikro i makroelementów
Ja swoją spirulinę kupiłam w sklepie zielarskim. Za opakowanie 100g zapłaciłam coś koło 20zł. Starczy mi na baaaardzo długo. Ma intensywny zielony kolor i niemiły zapach glonów. Używałam ją kiedyś jako maseczka na twarz, mieszałam z kefirem i wodą. Teraz zastosowanie znalazłam w maseczce na włosy.
Mieszam jedną łyżeczkę spiruliny ze sporą porcją dowolnej maski.
I wychodzi mi coś takiego:
Kładę na włosy, odczekuję 10-20 min i zmywam. Należy uważać żeby wszystko dokładnie zmyć, ale nie ma z tym większych problemów. Włosy zaraz po zastosowaniu maseczki nie pachną zbyt ładnie, ale zapach szybko się ulatnia. Włosy po użyciu są miękkie i lśniące. Widocznie odżywione. Nie należy przesiadać z używaniem spiruliny na włosy bo można je przesuszyć. Raz w tygodniu wystarczy :)
Polecam i pozdrawiam - Mania :)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz